Войти

Регистрация 

(063) 959-78-47 
(095) 922-17-93

Регламент турніру

Регламент турніру

ЗАТВЕРДЖУЮ 
Заступник Міністра молоді
та спорту України

___________ Я. В. Войтович

"____" ____________2019 р.

 

Регламент

проведення чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років

 

1. Цілі та завдання 

Чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років (далі – Чемпіонат України) проводиться з метою:

  • широкого залучення населення до занять фізичною культурою та спортом;
  • подальшого розвитку шахів та їх популяризації в державі;
  • підвищення рівня майстерності спортсменів;
  • відбору сильніших юнаків та дівчат до участі у особистих чемпіонатах світу та Європи з шахів серед юнаків та дівчат 2019 року.

 

 2. Терміни і місце проведення змагань

Чемпіонат України проводиться з 01 по 12 червня 2019 року в місті Одесі за адресою: Французький бульвар, 59, санаторій «Біла акація».

 

 3. Організація та керівництво проведенням змагань 

Керівництво проведенням змагань здійснюють Мінмолодьспорт та Федерація шахів України (далі – Федерація).

Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення чемпіонату України покладається на управління фізичної культури і спорту Одеської обласної державної адміністрації, Федерацію, і суддівську колегію, рекомендовану Федерацією, склад якої затверджується Мінмолодьспортом.

 4. Учасники змагань 

До участі у чемпіонаті України допускаються юнаки та дівчата з Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва і Севастополя.

Вікова категорія учасників змагань: юнаки та дівчата 2011 року народження та молодше.

Кількість учасників – необмежена.

Змагання проводяться окремо серед юнаків та дівчат та окремо по кожній шаховій дисципліні:

 "класичні шахи" – швейцарська система у 9 турів,  

 "швидка гра" та "блискавична гра" – швейцарська система у 9 турів.

Форма одягу учасників змагань має відповідати вимогам дрес-коду Європейського шахового союзу.

Контроль часу для змагань з дисципліни «класичні шахи»:

 90 хвилин на перші 40 ходів плюс 30 хвилин до закінчення партії кожному учаснику з додаванням 30 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого (час дозволеного запізнення на тур – 30 хвилин).

Контроль часу для змагань з дисципліни "швидка гра":

 10 хвилин до закінчення партії кожному учаснику з додаванням 5 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого (час дозволеного запізнення на тур – 10 хвилин).

Контроль часу для змагань з дисципліни "блискавична гра":

 3 хвилини до закінчення партії кожному учаснику з додаванням 2 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого (час дозволеного запізнення на тур – 3 хвилини).

 

5. Характер заходу 

Змагання особисті.

 6. Програма проведення змагань 

01 червня 2019 року:

 13:00 – 18:00 – реєстрація учасників;

 18.15 – технічна нарада

02 червня  2019 року:

 10:00 – урочисте відкриття змагань;

 початок – 10:30 – 1-й тур;

03 – 10 червня 2019 року:

 початок – 10:00 – 2- 9 турів;

11 червня 2019 року: змагання з швидкої гри

 Початок – 10:00

12 червня 2019 року: змагання з блискавичної гри

 початок – 10:00

14:00 – церемонія нагородження переможців та урочисте закриття змагань.

 

7. Безпека та підготовка місць проведення змагань 

Підготовка місць проведення змагань здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 "Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів".

 

8. Умови визначення першості та нагородження переможців та призерів 

Місця визначаються за найбільшою сумою набраних очок.

У разі однакової суми набраних очок у двох або більше учасників змагань місця у дисциплінах "класичні шахи", "швидка гра" та "блискавична гра" визначаються за такими додатковими показниками (у порядку пріоритету):

скорочений коефіцієнт Бухгольця 1 (без одного найгіршого результату), скорочений коефіцієнт Бухгольця 2 (без двох найгірших результатів), скорочений коефіцієнт Бухгольця 3 (без трьох найгірших результатів); за кількістю перемог; за найкращим результатом у групі з однаковою кількістю очок, за умови, що всі учасники розподілу місць грали між собою (тільки для визначення призерів).

Під час розрахунку коефіцієнтів Бухгольця партії, які не були зіграні, або в яких обидва учасники не зробили принаймні по одному ходу, вважаються такими, що були зіграні з "віртуальним суперником".

Перший та другий призери чемпіонату України у дисципліні "класичні шахи" отримують право виступати в чемпіонаті світу та Європи 2018 року з дисципліни "класичні шахи". У разі, коли чемпіон не скористався правом вибору одного зі змагань у термін до 15 червня 2019 року, це право надається другому призеру до 25 червня 2019 року. Якщо перший та другий призери своєчасно не дали згоди виступати у чемпіонатах світу та Європи, їх замінюють відповідно ті, хто посів наступні місця.

Спортсмени, які посіли 1, 2, 3 місця у чемпіонаті України нагороджуються дипломами Федерації та медалями Мінмолодьспорту відповідних ступенів.

 

9. Умови фінансування заходу та матеріального забезпечення учасників 

Витрати на організацію та проведення чемпіонату України (проїзд до місця змагань і зворотно суддям, розміщення, харчування, добові суддям, експлуатація ігрової зали, нагородна атрибутика, медалі, канцелярські товари, папір та інше) здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України передбачених Мінмолодьспорту відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2019 рік, в межах затвердженого кошторису, інші витрати частково за рахунок коштів залучених Федерацією.

За кошти організацій, що відряджають, здійснюються всі витрати з участі спортсменів та тренерів у змаганні: оплата проїзду та добових під час переїзду учасників, перевезення спортивної техніки та інвентарю до місця проведення змагання, харчування та проживання.

 

10. Строки та порядок подання заявок на участь у змаганні 

Попередні заявки на участь у чемпіонаті України надсилаються не пізніше ніж за сім днів до початку змагань на адресу:

Федерація, Товчига Олег Григорович, Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  тел. 067-660-97-85.

Організатори, Демидюков Євген Вікторович тел. 093-817-31-65

Для участі у змаганнях до мандатної комісії в день приїзду подаються: іменні заявки, завірені печаткою та підписом керівництва структурних підрозділів Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва і Севастополя та лікарем спортивного диспансеру, свідоцтво про народження, страхові поліси.

До змагань допускаються учасники, які підтвердили в установлений термін свою участь.

Звіт головного судді змагань, протоколи результатів змагань, заявки (іменні та командні) надаються до Мінмолодьспорту протягом 5-ти календарних днів після завершення змагань на адресу:

Міністерство молоді та спорту України, департамент фізичної культури та неолімпійських видів спорту, кім. 502 вул. Еспланадна, 42, 01601, м. Київ, Україна.

Оперативна інформація про кількість учасників, кількість регіонів та призові місця команд-учасниць надсилаються до Мінмолодьспорту у день закінчення змагань на e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

  

Цей регламент є офіційним викликом на змагання.

 

 

В. о. заступника директора департаменту

фізичної культури та неолімпійських

видів спорту – начальник відділу пріоритетних

неолімпійських видів спорту

А. І. Орішевський

 

 

 

ПОГОДЖЕНО    
Перший віце-президент федерації шахів України

____________Ю.П.Гнип
"__" ____________ 2018 р.